18.06.2018   Obsah  
Admin   Tagy:

Triviální nadpis by mohl předznamenávat triviální odpověď. Zkusíme se však na obsah podívat zevrubněji a trochu z jiného úhlu. Lets go!

Obsah je král! Ano, to už jsem slyšel..

Deset odborníků na online marketing a deset různých rad. Na mnohém se však všichni shodují. Obsah je velice důležitý a ten kdo s ním špatně pracuje, tak se připravuje o velice cenný nástroj.

Titulky a nadpisy jsou základ. Pokud stavíte web od nuly, musí mít každá stránka pečlivě vybraný titulek a vhodně zvolené nadpisy. Stránky na webu nevytváříte proto, aby na webu něco bylo. Každá stránka musí mít svůj cíl. Následně pomocí instrumentů mezi než patří titulek či nadpis dodáte stránce munici, s kterou se může porvat o pozice a pozornost s konkurencí.

Čím víc textu, tím líp ne?

Tak to nebylo a není. Různí odborníci říkají různá čísla. Více než 300 slov? Méně než 1000 slov?

Obsah se dělá pro lidi i pro roboty, proto ty ALTy k obrázkům a další. Robot i člověk pozná o čem text na stránce je a okolo čeho se motá. Robot vyhodnotí, že určitá stránka se soustředí na určité téma a používá slovní aparát příbuzný k tomuto tématu. 

Obsah webu je neodmyslitelně spojený s formou. Text je třeba strukturovat do vhodných odstavečků od 3-5 řádků, používat vytučňování a také zvolit příjemný font. Ve vztahu k tématu je dobré vybrat vhodný počet obrázků. Na lifestylovém blogu bude převažovat vizuál nad texty. Na odborných stránkách může být zase více textu.

"Základem je přizpůsobit formu a jazykový projev předpokládanému obecenstvu."

Originalita vs. duplicita obsahu

Originalita obsahu je dvojí. Originalita textů je zásadní. Pokud jsou texty jen chabě skopírované, tak je to asi tak dobré, jako na webu nemít nic. A navíc.. Krást se nemá a to ani obsah. Mimo to duplicitní obsah Vašemu webu velice škodí u vyhledávačů.

Originalita ve smyslu uměleckém je tou druhou. Pokud poskytujete kvalitní informace, tak samotní uživatelé budou Vašemu obsahu připisovat vyšší relevanci. Pokud budete mít relevantní a akceptovaný obsah, tak se budou vracet. Šok! Ale i informace zavádějící nebo lživé poutají mnoho lidí. Příkladem mohou být fakenews servery generující obrovské návštěvy.

Související články


blog image

09.08.2018

5+3+1 SEO tipů, které musí znát každý kumštýř

Je známou věcí, že SEO není jen checklist o dvaceti bodech. Když jste vše odfajfkovali, tak máte splněno a budete nejlepší z nejlepších. V ČR se soustředíme na dva algoritmy od Googlu a Seznamu. Každý je jin&yacut