03.07.2018   Podnikání  
Admin   Tagy:

Je rok 2018 a všude se hovoří o průmyslu 4.0. Průmysl se automatizuje a stále více pracujících se přesouvá do služeb. A kde své svužby jinde inzerovat než na internetu. 

Nemám webové stránky a ani je nechci

Pokud někdo v roce 2018 poskytuje služby a chce získavat nové zákazníky, tak webové stránky jsou ideální platformou. Jelikož však web mají téměř všichni, tak záleží na kvalitě webu i samotné služby. To bychom však odbočili. Zpět k těm, co web nemají. 

Důvody proč ještě nemám v roce 2018 webové stránky

Příčin je mnoho a jednou z nich je například i to, že mají dostatek zakázek a práce.

"V 90. letech jsem je taky neměl a jak to šlapalo."    

Doba se mění neuvěřitelnou rychlostí a pozdní reakce Vás může stát živnost (ne život).

"Mám práce nadhlavu."

Web není jen o získávání nových příležitostí, ale také o vztahu se zákazníkem a vytváření identity firmy. Umožňuje prezentaci Vaší práce a umožňuje zákazníkovi získat kontakt, otevírací dobu. Na to je dobré myslet!

"Nechci se o nic starat."

Nastavení procesů a nutnosti údržby webu je na vlastníkovi. Platí však, že web údržbu a aktualizace potřebuje. Nelze vytvořit webové stránky a pak je nechat lenivět několik let.

Ehm vlastně jde, určitá část soukromníků to dělá a je to zásadně v jejich neprospěch.

"Je to moc drahé."

Jeden z největších mýtů. Jako kdyby jste viděli Mercedes GL a řekli, že auta jsou moc drahá a k ničemu. Přeci nelze takto generalizovat. Některá auta jsou drahá a k ničemu, ale jsou i auta levná, která dokáží dlouho věrně sloužit. Slušný web si dnes můžete pořídit již s cenou od 7500 bez dalších provozních měsíčních nákladů! A jednostránkovou internetovou vizitku, která Vás bude reprezentovat ještě levněji.

Sečteno a vygoogleno

Ne nadarmo se webovým stránkám říká internetová vizitka. Je to vizitka Vašeho podnikání a toho, jak se Vám daří. Internetová vizitka patří k základní výbavě pro podnikání v roce 2018. A mít základní výbavu se vyplatí nejen v autě :)